Финансовое обозрение
Воскресенье, 12 апреля, 2026
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции
  • ru Русский
    • ar العربية
    • zh-CN 简体中文
    • cs Čeština‎
    • nl Nederlands
    • en English
    • fr Français
    • de Deutsch
    • it Italiano
    • lt Lietuvių kalba
    • pt Português
    • ru Русский
    • es Español
    • uk Українська
No Result
View All Result
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции
  • ru Русский
    • ar العربية
    • zh-CN 简体中文
    • cs Čeština‎
    • nl Nederlands
    • en English
    • fr Français
    • de Deutsch
    • it Italiano
    • lt Lietuvių kalba
    • pt Português
    • ru Русский
    • es Español
    • uk Українська
No Result
View All Result
Finoboz.net
No Result
View All Result

За масовим викраденням українських дітей стоїть страшне, – Пітер Дікінсон

24.03.2023
A A
0
29
SHARES
482
VIEWS
FacebookTwitter

Нещодавнє рішення Міжнародного кримінального суду зі звинуваченням Володимира Путіна у військових злочинах пролило таке необхідне світло на одну з найтемніших глав російського вторгнення, яке триває. За останній рік росіяни викрали тисячі дітей з окупованих регіонів України та спробували позбавити їх української ідентичності. Ця кампанія насильницьких депортацій та антиукраїнської ідеологічної обробки розкриває наміри геноциду, що лежать в основі російського вторгнення в Україну, – пише Пітер Дікінсон для Atlantic Council, інформує UAINFO.org з посиланням на Gazeta.ua.

Стаття II Конвенції ООН про геноцид 1948 визначає п'ять дій, які кваліфікуються як геноцид. П'ятий пункт – насильницький переведення дітей однієї національної, етнічної, расової чи релігійної групи до іншої – лаконічно й точно описує дії Росії в Україні. Кремлівські чиновники намагалися замаскувати викрадення під звичайний захід безпеки воєнного часу, але добре задокументовані спроби Москви "перевиховати" молодих українців і перетворити їх на росіян говорять про зовсім інше.

Другие новости

«У них нет карт», — Трамп предсказал капитуляцию Ирана

«У них нет карт», — Трамп предсказал капитуляцию Ирана

12.04.2026
Гнев Трампа: США угрожают уничтожить Иран и наказать НАТО

Гнев Трампа: США угрожают уничтожить Иран и наказать НАТО

12.04.2026

З того часу, як у лютому 2022 року розпочалося вторгнення, з'явилися докази великомасштабної операції Росії з викрадення та ідеологічної обробки українських дітей на територіях, які потрапили під їхній контроль. У недавньому звіті Єльської школи охорони громадського здоров'я в лютому 2023 року вказується на систематичну російську програму перевиховання тисяч викрадених українських дітей через мережу з понад 40 таборів та установ, що тягнуться від окупованого Криму до Сибіру.

Читайте також: Титулована російська гімнастка причетна до викрадення українських дітей. ВІДЕО

"Це не один табір, не один мер чи губернатор. Це масштабний логістичний захід, який не відбувається випадково", – каже виконавчий директор Єльської лабораторії гуманітарних досліджень Натаніель Реймонд.

Українці у звільнених районах розповіли, як їм часто доводилося ховати дітей від російських окупантів. Численні українські дитячі будинки були змушені вивозити дітей з окупованих територій, щоб запобігти їхньому захопленню та відправленню до РФ. Деякі з жертв цих викрадень були сиротами або дітьми, які живуть під опікою. Інші були фізично розлучені зі своїми сім'ями, або їм казали, що вони більше не потрібні рідним. У деяких випадках українські батьки стверджують, що їх обманом чи примусом змусили відправити дітей до Росії.

Загальна кількість викрадених дітей наразі невідома. Поточні оцінки показують, що понад 10 тис. молодих українців були викрадені та відправлені до Росії. Багато хто побоюється, що реальна цифра може бути набагато вищою.

Уповноважена з прав дитини в Росії Марія Львова-Бєлова, яку МКС разом з Путіним звинуватив у "незаконній депортації та переміщенні" українських дітей, відкрито говорила про очевидну ефективність зусиль Росії з ідеологічної обробки. Наприкінці 2022 року вона визнала, що група з 30 дітей, привезених з окупованого Маріуполя, спочатку співала український гімн та вигукувала патріотичне гасло "Слава Україні!", але, як стверджувала вона, критика в дітей "перетворилася на любов до Росії".

Викрадення та ідеологічна обробка українських дітей – лише один із елементів всеосяжних зусиль Росії щодо викорінення всіх слідів української національної ідентичності. В усіх окупованих РФ регіонах України пригнічуються будь-які символи української ідентичності та державності, блокується доступ до українських ЗМІ. Українська мова видаляється зі шкільної системи, а викладачів привозять із Росії, щоб викладати за затвердженою Кремлем програмою, яка просуває російську імперську ідентичність та демонізує Україну. Батькам, які ставлять під сумнів ці правила, кажуть, що їхніх дітей заберуть, якщо відмовляться підкоритися.

Читайте також: Президентка Єврокомісії запустила ініціативу з репатріації викрадених Росією українських дітей

Росія також запроваджує більш прямі заходи, щоб заборонити будь-які прояви української ідентичності. По всій країні в регіонах, окупованих РФ, відбуваються однакові арешти всіх, хто вважається загрозою кремлівській владі. Зазвичай це місцеві чиновники, журналісти, колишні українські військові, активісти громадянського суспільства та всі, хто висловлює проукраїнські погляди. У багатьох випадках патріотичні татуювання чи проукраїнський контент у мобільних телефонах призводили до затримання та зникнення людей. Слідчі, які працюють у недавно звільнених районах, виявили докази, які свідчать про загибель тисяч мирних жителів, а також про широке застосування сексуального насильства та тортур.

Хоча масові вбивства українських мирних жителів добре задокументовані, досі немає міжнародного консенсусу щодо того, чи чинить Росія геноцид в Україні. У недавньому звіті ООН йдеться, що Росія винна в "широкому спектрі військових злочинів" в Україні, але голова комісії Ерік Мозе заявив, що слідчі ще не виявили переконливих доказів, що підтверджують геноцид.

Інші стверджують, що доказів геноциду вже знайдено більш ніж достатньо, і вказують на масове викрадення українських дітей. Виступаючи 22 березня, українська лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук охарактеризувала викрадення як компонент "політики геноциду, яку Росія нав'язала Україні". Так само глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив Раді ООН з прав людини в Женеві, що викрадення молодих українців рівносильне геноциду.

"Найстрашніший злочин – це те, що Росія краде українських дітей. Це злочин геноциду", – заявив він.

Щоб довести, що Росія винна у геноциді, життєво необхідно показати намір геноциду. Саме цей намір "фізично знищити, повністю чи частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу" юридично відрізняє геноцид від військових злочинів та злочинів проти людяності.

В даному випадку Росія сама дала гори доказів, що свідчать про явний намір знищити українську націю. Насправді в історії мало прикладів, коли держава, винна у геноциді, так повно звинувачувала б сама себе. Сам Путін часто виступав проти існування окремої української ідентичності та навіть публікував довгі статті, які заперечують історичну легітимність України.

Тим часом мова геноциду, спрямована проти України, стала цілком нормальною в основних російських ЗМІ та серед високих держчиновників.

Гротескні заклики до геноциду, настільки поширені в сьогоднішній Росії, що надихнули на злочини путінську армію вторгнення. Серед довгого списку злочинів, скоєних російськими військами в Україні, виокремлюється систематичне викрадення та ідеологічна обробка українських дітей. Масштаб та систематичний характер викрадень роблять їх безпомилковим символом наміру РФ викорінити українську ідентичність та знищити українську націю. Тому цілком доречно, що це перший злочин, у якому звинувачують Путіна.

Путін сподівався, що вторгнення забезпечить йому місце серед найбільших правителів Росії. Натомість йому судилося увійти в історію як диктатор, який вчинив геноцид, як людина, яка назавжди пов'язана з масовим викраденням українських дітей.

Переклад Gazeta.ua

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Share12Tweet7Share1ShareShare

Читайте также

«У них нет карт», — Трамп предсказал капитуляцию Ирана
Украина и мир

«У них нет карт», — Трамп предсказал капитуляцию Ирана

12.04.2026

Дональд Трамп уверен в неизбежной капитуляции Тегерана, поскольку санкции и военное давление лишили исламскую республику любых рычагов влияния. Президент США...

Read moreDetails
Гнев Трампа: США угрожают уничтожить Иран и наказать НАТО

Гнев Трампа: США угрожают уничтожить Иран и наказать НАТО

12.04.2026
Истерика в МИД РФ: Захарова начала обзывать Джонсона за поездку к украинским бойцам

Истерика в МИД РФ: Захарова начала обзывать Джонсона за поездку к украинским бойцам

12.04.2026
«Франкенштейн»-ПВО: в Орле развернули секретный ЗРК, собранный «на коленке»

«Франкенштейн»-ПВО: в Орле развернули секретный ЗРК, собранный «на коленке»

12.04.2026
Next Post
Зеленский подписал указ об утверждении в составе СНБО М. Федорова и выведении из его состава П. Рябикина

Зеленский подписал указ об утверждении в составе СНБО М. Федорова и выведении из его состава П. Рябикина

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
guest
0 комментариев
Новые
Старые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

Присоединяйся к нам!

Другие новости

Илон Маск атакует WhatsApp и Signal: X официально запускает собственный мессенджер XChat

Илон Маск атакует WhatsApp и Signal: X официально запускает собственный мессенджер XChat

12.04.2026
«У них нет карт», — Трамп предсказал капитуляцию Ирана

«У них нет карт», — Трамп предсказал капитуляцию Ирана

12.04.2026
Буданов анонсировал новый обмен пленными с РФ: когда может состояться

Буданов анонсировал новый обмен пленными с РФ: когда может состояться

12.04.2026

Ether Machine відмовилася від злиття з Dynamix і виходу на біржу

12.04.2026
Гнев Трампа: США угрожают уничтожить Иран и наказать НАТО

Гнев Трампа: США угрожают уничтожить Иран и наказать НАТО

12.04.2026

Мы в Twitter

Разделы сайта

  • Бизнес
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Украина и мир
  • Финансы
  • Экономика

Популярное

Что посмотреть на Netflix на этой неделе?

Впервые за десятилетие у ARM появился конкурент, оцененный почти в $4 млрд: за ним стоит NVIDIA

В Украине выявили новые scam-проекты. Регулятор расширил список

Новый рекорд в небе: дроны-перехватчики Украины удвоили эффективность в марте

Россия почти полтысячи раз нарушила пасхальное «перемирие», — Генштаб

Хайтек против «Шахедов»: Украина получит передовые системы ПВО Tridon от Швеции

Главное

Дефицит бюджета России за три месяца превысил годовой план
Финансы

Дефицит бюджета России за три месяца превысил годовой план

09.04.2026

Дефицит федерального бюджета России за первые три месяца 2026 года превысил весь годовой план, сообщило российское министерство...

Cyberpunk Edgerunners Hunted: анонсирована новая игра о побеге из Найт-Сити

Cyberpunk Edgerunners Hunted: анонсирована новая игра о побеге из Найт-Сити

06.04.2026
Демократы планируют объявить импичмент Хегсету из-за войны с Ираном

Демократы планируют объявить импичмент Хегсету из-за войны с Ираном

07.04.2026
Нож в шею: в Днепропетровской области суд наказал мужчину за нападение на военнослужащего ТЦК

Нож в шею: в Днепропетровской области суд наказал мужчину за нападение на военнослужащего ТЦК

06.04.2026
Экспортные цены на рапс в Украине растут вслед за подорожанием нефти и масличного сырья

Экспортные цены на рапс в Украине растут вслед за подорожанием нефти и масличного сырья

07.04.2026
  • О проекте
  • Политика конфиденциальности
  • Реклама
  • Sitemap
  • Контакти
Редакция: finoboz.net@gmail.com
Реклама: digestmediaholding@gmail.com

Использование любых материалов, опубликованных на сайте, допускается исключительно при соблюдении обязательного условия — наличии корректной и активной ссылки на ресурс Finoboz.net. Данное правило распространяется на все виды контента, включая новостные заметки, аналитические обзоры, авторские колонки, экспертные комментарии, мультимедийные публикации и любые другие материалы, размещённые на платформе. Указание источника является обязательным вне зависимости от способа или формата последующего распространения информации.

Для интернет-СМИ, тематических порталов, новостных агрегаторов и других онлайн-ресурсов гиперссылка должна быть открытой, доступной для индексирования поисковыми системами и не содержать технических ограничений, препятствующих корректному переходу. Рекомендуется размещать ссылку непосредственно в подзаголовке материала, либо в его первом абзаце — это обеспечивает прозрачность происхождения информации, корректную атрибуцию и соблюдение стандартов этичного цитирования.

Редакция сайта Finoboz.net оставляет за собой право не разделять взгляды, мнения или позиции, которые выражены авторами статей, аналитических публикаций или других материалов. Ответственность за содержание републикуемых текстов, их точность, оценочные суждения и возможные последствия использования представленной информации редакция не несёт. Все авторские материалы публикуются под ответственность их создателей, а редакция выступает лишь платформой для размещения контента.

© 2016-2026 Финансовые новости. All Rights reserved

No Result
View All Result
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции

Использование любых материалов, опубликованных на сайте, допускается исключительно при соблюдении обязательного условия — наличии корректной и активной ссылки на ресурс Finoboz.net. Данное правило распространяется на все виды контента, включая новостные заметки, аналитические обзоры, авторские колонки, экспертные комментарии, мультимедийные публикации и любые другие материалы, размещённые на платформе. Указание источника является обязательным вне зависимости от способа или формата последующего распространения информации.

Для интернет-СМИ, тематических порталов, новостных агрегаторов и других онлайн-ресурсов гиперссылка должна быть открытой, доступной для индексирования поисковыми системами и не содержать технических ограничений, препятствующих корректному переходу. Рекомендуется размещать ссылку непосредственно в подзаголовке материала, либо в его первом абзаце — это обеспечивает прозрачность происхождения информации, корректную атрибуцию и соблюдение стандартов этичного цитирования.

Редакция сайта Finoboz.net оставляет за собой право не разделять взгляды, мнения или позиции, которые выражены авторами статей, аналитических публикаций или других материалов. Ответственность за содержание републикуемых текстов, их точность, оценочные суждения и возможные последствия использования представленной информации редакция не несёт. Все авторские материалы публикуются под ответственность их создателей, а редакция выступает лишь платформой для размещения контента.

© 2016-2026 Финансовые новости. All Rights reserved

wpDiscuz
0
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x
| Ответить