Финансовое обозрение
Воскресенье, 26 июля, 2026
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции
  • ru Русский
    • ar العربية
    • zh-CN 简体中文
    • cs Čeština‎
    • nl Nederlands
    • en English
    • fr Français
    • de Deutsch
    • it Italiano
    • lt Lietuvių kalba
    • pt Português
    • ru Русский
    • es Español
    • uk Українська
No Result
View All Result
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции
  • ru Русский
    • ar العربية
    • zh-CN 简体中文
    • cs Čeština‎
    • nl Nederlands
    • en English
    • fr Français
    • de Deutsch
    • it Italiano
    • lt Lietuvių kalba
    • pt Português
    • ru Русский
    • es Español
    • uk Українська
No Result
View All Result
Finoboz.net
No Result
View All Result

CEO Nvidia опублікував програмний маніфест із закликом до США зробити ставку на відкритий ШІ

26.07.2026
A A
0
29
SHARES
483
VIEWS
FacebookTwitter
  • Дженсен Хуанг назвав головну умову лідерства США в ШІ на тлі стрімкого прогресу Китаю.
  • Він закликав американський уряд не обмежувати відкриті ШІ-моделі.
  • На думку Хуанга, такий підхід стимулюватиме конкуренцію та знижуватиме вартість впровадження ШІ.

Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг опублікував відкритий лист компанії, у якому закликав США підтримати розвиток відкритих моделей штучного інтелекту (open-weight AI). У документі він стверджує, що саме поєднання відкритої екосистеми, конкуренції та широкого доступу до ШІ стане ключовою умовою для збереження американського технологічного лідерства на тлі загострення конкуренції з Китаєм.

For my first post, I’m sharing a letter @NVIDIA signed on why open models matter.
AI will transform every industry, power every company, and be built by every country.
Open models strengthen safety and cybersecurity, accelerate innovation and diffusion, and enable sovereignty.… pic.twitter.com/t02bi51N4C

— Jensen Huang (@JensenHuang) July 24, 2026

«ШІ трансформує кожну галузь, стане основою кожної компанії та розвиватиметься в кожній країні. Відкриті моделі зміцнюють безпеку й кіберзахист, прискорюють інновації та поширення технологій, а також забезпечують технологічний суверенітет. Світові потрібні як передові закриті моделі, так і передові відкриті моделі», — написав Хуанг.

Nvidia: відкриті моделі забезпечують конкуренцію та технологічний суверенітет

У листі CEO компанії провів паралель між сучасними відкритими ШІ-моделями та рухом відкритого коду, який у 1980-х роках змінив розвиток програмного забезпечення.

У Nvidia наголошують, що відкриті моделі дозволяють стартапам, університетам, бізнесу та державним установам використовувати сучасний ШІ без необхідності самостійно навчати дорогі моделі або оплачувати використання закритих систем для кожного завдання.

Компанія також вважає, що такий підхід:

  • стимулює конкуренцію між розробниками моделей, виробниками чипів, хмарними сервісами та застосунками;
  • знижує вартість впровадження ШІ;
  • дозволяє організаціям контролювати власні дані та інфраструктуру;
  • зменшує ризик залежності від одного постачальника технологій.

Окремо Nvidia визнала, що відкриті моделі створюють додаткові ризики, адже після публікації їх вже неможливо повністю контролювати. Водночас компанія переконана, що саме відкритість допомагає швидше знаходити вразливості, проводити незалежний аудит, тестування безпеки та створювати ефективні механізми захисту.

«Покладатися виключно на закриті моделі не означає автоматично бути в безпеці. Вони також можуть бути скомпрометовані, використані зловмисниками або давати збої, які неможливо виявити стороннім дослідникам», — йдеться у документі.

Крім того, Nvidia закликала американських законодавців розширювати доступ до обчислювальних ресурсів, інвестувати у відкриті набори даних та інструменти для навчання моделей, а також уникати передчасних обмежень щодо відкритого ШІ, які можуть послабити конкуренцію або стимулювати розвиток технологій за межами США.

Мільярдер та підприємець Ілон Маск цілком визнав позицію Дженсена Хуанга та написав в соцмережі X (колишня Twitter):

«Я повністю підтримую це. Дженсен має рацію».

Своєю чергою генеральний директор OpenAI Сем Альтман також підтримав ідею розвитку обох підходів до створення штучного інтелекту:

«Я хочу, щоб США перемогли в перегонах ШІ як у сфері моделей із відкритим кодом, так і пропрієтарних моделей, і я радий це бачити».

Більше того, очільник Microsoft Сатья Наделла наголосив, що моделі з відкритими вагами є важливою складовою здорової екосистеми штучного інтелекту. На його думку, розвиток таких моделей здатен одночасно зміцнити конкурентоспроможність США, розширити економічні можливості та зберегти належний рівень національної безпеки.

Заява Nvidia пролунала на тлі загострення конкуренції між США та Китаєм

Позиція компанії з’явилася в період, коли питання відкритих моделей стало одним із ключових елементів технологічного суперництва між Вашингтоном і Пекіном.

Раніше президент КНР Сі Цзіньпін під час Всесвітньої конференції зі штучного інтелекту у Шанхаї представив власне бачення глобального управління ШІ. Детальніше в матеріалі:

Сі Цзіньпін виступив із заявою про майбутнє управління ШІ 17.07.2026 Читати

Водночас останніми тижнями китайські моделі демонструють дедалі сильніший вплив на глобальний ринок. Після запуску моделі Kimi K3 від Moonshot AI інвестори почали розпродавати акції американських виробників чипів, побоюючись, що дешевші китайські моделі можуть знизити попит на дорогі обчислювальні потужності, які стали основою нинішнього буму навколо Nvidia.

На цьому тлі адміністрація президента США Дональда Трампа заявила про готовність перевірити китайські відкриті моделі, зокрема Kimi K3 та GLM-5.2, на предмет можливого використання інтелектуальної власності OpenAI та Anthropic. Міністр фінансів США Скотт Бессент повідомив, що у разі підтвердження порушень Вашингтон готовий запровадити санкції проти китайських ШІ-компаній.

Китайська ШІ-модель Kimi K3 знайшла спосіб атакувати Telegram без кліків користувача — дослідник 23.07.2026 Читати

Раніше розробник Claude — Anthropic — також попереджав, що США можуть втратити глобальне лідерство у сфері штучного інтелекту вже до 2028 року, якщо не прискорять розвиток власної екосистеми та не обмежать технологічне посилення Китаю.

Сообщение CEO Nvidia опублікував програмний маніфест із закликом до США зробити ставку на відкритий ШІ появились сначала на INCRYPTED.

Share12Tweet7Share1ShareShare

Читайте также

Криптовалюта

Сектор токенізованих акцій у Robinhood Chain зріс майже у сім разів від запуску мережі

25.07.2026

Після запуску Robinhood Chain інвестори активно переходять у токенізовані акції. Сегмент вже залучив понад $72 млн. За менше ніж місяць...

Read moreDetails

Ринок насторожив новий переказ мемкоїна TRUMP: аналітики вказали на зв’язок із попередніми обвалами ціни

25.07.2026

Криптомайнери Казахстану працюватимуть за новими правилами з 1 серпня

25.07.2026

Мінцифра та AI HOUSE створять єдину національну платформу для ШІ-спільноти України

25.07.2026
Next Post
Трамп распорядился прекратить удары по Ирану, — Axios

Трамп распорядился прекратить удары по Ирану, - Axios

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
guest
0 комментариев
Новые
Старые Популярные

Присоединяйся к нам!

Другие новости

В Черкасской области мужчине вынесли приговор за жестокое убийство двух собак

В Черкасской области мужчине вынесли приговор за жестокое убийство двух собак

26.07.2026
Трамп распорядился прекратить удары по Ирану, — Axios

Трамп распорядился прекратить удары по Ирану, — Axios

26.07.2026

CEO Nvidia опублікував програмний маніфест із закликом до США зробити ставку на відкритий ШІ

26.07.2026
В Таиланде обезьяны сбежали из приюта и напали на полицию

В Таиланде обезьяны сбежали из приюта и напали на полицию

25.07.2026
Бразилия не дала визы команде Трампа из-за угрозы влияния на выборы президента, — Reuters

Бразилия не дала визы команде Трампа из-за угрозы влияния на выборы президента, — Reuters

25.07.2026

Мы в Twitter

Разделы сайта

  • Бизнес
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Украина и мир
  • Финансы
  • Экономика

Популярное

ЄС включив криптобіржу HTX до нового санкційного пакета проти РФ

Украинские морские дроны Magura впервые будут производиться в США

Силы специальных операций армии России закончились: экс-глава Пентагона Эспер раскрыл роль Украины

Враг нанёс массированный удар по Измаилу: попал в многоэтажное здание

НБУ рекомендовал банкам проверять импортеров на наличие признаков «манипуляций»

ЗСТ с Турцией обеспечит беспошлинный доступ для большинства украинских товаров – ЕБА

Главное

Украинские морские дроны Magura впервые будут производиться в США
Украина и мир

Украинские морские дроны Magura впервые будут производиться в США

22.07.2026

Американский производитель впервые приступит к выпуску морских дронов, разработанных и испытанных в бою Украиной. Об этом сообщает...

Nothing може залишити 12 ринків і скоротити майже половину персоналу

Nothing може залишити 12 ринків і скоротити майже половину персоналу

25.07.2026

ЕС вводит санкции в отношении нефтетрейдеров и субъектов, способствующих деятельности теневого флота РФ

24.07.2026
Силы беспилотных систем уничтожили 75% мощностей Керченской паромной переправы

Силы беспилотных систем уничтожили 75% мощностей Керченской паромной переправы

19.07.2026
Кібератака на партнера Apple розкрила нові деталі про камеру iPhone 18 Pro

Кібератака на партнера Apple розкрила нові деталі про камеру iPhone 18 Pro

19.07.2026
  • О проекте
  • Политика конфиденциальности
  • Реклама
  • Sitemap
  • Контакти
Редакция: finoboz.net@gmail.com
Реклама: digestmediaholding@gmail.com

Использование любых материалов, опубликованных на сайте, допускается исключительно при соблюдении обязательного условия — наличии корректной и активной ссылки на ресурс Finoboz.net. Данное правило распространяется на все виды контента, включая новостные заметки, аналитические обзоры, авторские колонки, экспертные комментарии, мультимедийные публикации и любые другие материалы, размещённые на платформе. Указание источника является обязательным вне зависимости от способа или формата последующего распространения информации.

Для интернет-СМИ, тематических порталов, новостных агрегаторов и других онлайн-ресурсов гиперссылка должна быть открытой, доступной для индексирования поисковыми системами и не содержать технических ограничений, препятствующих корректному переходу. Рекомендуется размещать ссылку непосредственно в подзаголовке материала, либо в его первом абзаце — это обеспечивает прозрачность происхождения информации, корректную атрибуцию и соблюдение стандартов этичного цитирования.

Редакция сайта Finoboz.net оставляет за собой право не разделять взгляды, мнения или позиции, которые выражены авторами статей, аналитических публикаций или других материалов. Ответственность за содержание републикуемых текстов, их точность, оценочные суждения и возможные последствия использования представленной информации редакция не несёт. Все авторские материалы публикуются под ответственность их создателей, а редакция выступает лишь платформой для размещения контента.

© 2016-2026 Финансовые новости. All Rights reserved

No Result
View All Result
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции

Использование любых материалов, опубликованных на сайте, допускается исключительно при соблюдении обязательного условия — наличии корректной и активной ссылки на ресурс Finoboz.net. Данное правило распространяется на все виды контента, включая новостные заметки, аналитические обзоры, авторские колонки, экспертные комментарии, мультимедийные публикации и любые другие материалы, размещённые на платформе. Указание источника является обязательным вне зависимости от способа или формата последующего распространения информации.

Для интернет-СМИ, тематических порталов, новостных агрегаторов и других онлайн-ресурсов гиперссылка должна быть открытой, доступной для индексирования поисковыми системами и не содержать технических ограничений, препятствующих корректному переходу. Рекомендуется размещать ссылку непосредственно в подзаголовке материала, либо в его первом абзаце — это обеспечивает прозрачность происхождения информации, корректную атрибуцию и соблюдение стандартов этичного цитирования.

Редакция сайта Finoboz.net оставляет за собой право не разделять взгляды, мнения или позиции, которые выражены авторами статей, аналитических публикаций или других материалов. Ответственность за содержание републикуемых текстов, их точность, оценочные суждения и возможные последствия использования представленной информации редакция не несёт. Все авторские материалы публикуются под ответственность их создателей, а редакция выступает лишь платформой для размещения контента.

© 2016-2026 Финансовые новости. All Rights reserved

wpDiscuz
0
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x
| Ответить