Финансовое обозрение
Суббота, 12 июля, 2025
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции
No Result
View All Result
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции
No Result
View All Result
Finoboz.net
No Result
View All Result

Загрозу вторгнення РФ в Україну не знято: чому велика війна може початися цієї зими

16.01.2022
A A
0
29
SHARES
482
VIEWS
FacebookTwitter

Загрозу вторгнення РФ в Україну не знято: чому велика війна може початися цієї зими

Москва відкидає звинувачення у підготовці до вторгнення, відмовляючись, що на кордоні з Україною проводить навчання російської армії.

Офіційні особи адміністрації Білого дому дедалі голосніше говорять про загрозу російського вторгнення в Україну. За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, приводом для вторгнення РФ, серед іншого, може стати спроба перевороту в Україні.

Другие новости

Корпоративное такси в Польшу и Молдову — это комфорт, оперативность и надежность для бизнеса

Корпоративное такси в Польшу и Молдову — это комфорт, оперативность и надежность для бизнеса

09.07.2025
Вакуум против вибрации: обзор интим-товаров

Вакуум против вибрации: обзор интим-товаров

24.06.2025

Прессекретар Білого дому Джен Псакі наголошує, що "в рамках своїх планів Росія закладає основу для можливості фабрикації приводу для вторгнення, зокрема за допомогою диверсійних дій та інформаційних операцій, шляхом звинувачення України у підготовці нападу на російські сили на сході України". За її словами, військове вторгнення може розпочатися між серединою січня та серединою лютого.

Те, що США мають дані про підготовку Росією приводу для вторгнення в Україну, підтвердив і прессекретар Пентагону Джон Кірбі.

Наскільки вторгнення можливе? Чому ця ситуація стала можливою? Як інформує UAINFO.org, у ситуації разом з експертами розбирався портал "Коментарі".

Читайте також: Загроза є реальною. Росія може розпочати нове вторгнення до України з моря, – віце-адмірал ВМС

Найбільш легітимним з погляду росіян виглядає розпочати бойові дії зі Сходу. Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко зазначає: "Аналіз різних розвідорганів – українських, союзницьких – говорить про те, що РФ завершує формування ударного угруповання. Зосереджено навіть логістику: паливно-мастильні матеріали, шпиталі, необхідний ресурс для просування вперед. Але від залізничних станцій, аеродромів є відстань від 100 до 200 км, яку необхідно долати транспорту, щоб забезпечити подачу військ під час наступу. І тут поки що готове не все. Але щоб нарощувати ці можливості, росіяни перегнали ближче до нашого кордону транспортні та бойові гелікоптери, зосереджують там бригади матеріально-технічного забезпечення. Адже один постріл із системи залпового вогню – це вантажна машина боєприпасів".

Паралельно, продовжує генерал, країна-агресор проводить та планує спецоперації на території України.

"З погляду Путіна – було б добре, шляхом дестабілізації ситуації всередині нашої країни, забезпечити своїм гібридним силам можливості для ведення війни. Але з 2014 року проросійських сил, "п'ятої колони" стало значно менше. І тому РФ доводиться витрачати все більші ресурсів на спецоперації, шукати різні напрями для ударів на рівні забезпечення гібридної війни. Це й антивакцинаторські акції, та економічні удари (зокрема енергетичний, створюючи перспективи відключення електрики). Наразі все це нарощується тим, щоб забезпечити формальну легітимність для вторгнення", – пояснює Ігор Романенко.

На його думку, створенням казусу беллі (приводу для війни) росіяни не дуже стурбовані. Що-що, а такий привід вони знайдуть завжди.

"Найбільш легітимним з точки зору росіян виглядає почати бойові дії зі Сходу. Аргументація вже не лише в тому, що українські військові нібито обстрілюють російськомовних жителів ОРДЛО, а й що під ударом громадяни РФ. Адже не даремно роздали сотні тисяч паспортів, – підкреслює генерал. – Відомий прийом: ряжені у чужу форму військові влаштовують обстріл громадянської інфраструктури".

Читайте також: У Росії оголошена раптова перевірка бойової готовності армії

Останнім часом активізувалися дії країни-агресора у ракурсі підриву довіри до української влади та наших закордонних партнерів.

"Російські пропагандисти та його посібники вкидають меседжі: Зеленський не самостійний під управлінням державою, неспроможний у гострих ситуаціях працювати як верховний головнокомандувач; союзники говорять багато, але реально допомагати не готові. І так далі…", – ділиться Ігор Романенко.

Він наголошує, що ситуація посилюється. І до кінця лютого може перерости в активну фазу. Не обов'язково це буде повномасштабна війна. Але цілком можливі різноманітні провокації.

"Як елемент підриву зсередини – показові нещодавні кібератаки на сайти українських держорганів, різних міністерств, відомств, адміністрацій. 14 січня їх сталося близько 70. Раніше подібні були у країнах Балтії, Польщі, США. Так Росія перевіряє свої можливості, щоб у найважливіші для неї фази проведення операції максимально ускладнити в Україні управління державними структурами, забезпечення цивільної оборони, створюючи паніку та хаос. Тож відбувається пошук та напрацювання причин для агресії проти України. І тренування своїх сил – наступні атаки можуть бути серйознішими та потужнішими, – попереджає генерал. – Висновок для України, державних структур, суспільства: треба активізувати підготовку до протидії проведенню спецоперацій усередині країни, а також – підготовку у ракурсі відображення початку бойових дій, якими РФ завершує подібні процеси".

Читайте також: "Ми введемо війська": директор каналу RT пообіцяв "спалити Конституцію" України на Хрещатику. ВІДЕО

З погляду стратегії безпеки РФ – кордон з Україною перетворюється на кордон з НАТО. Політичний експерт Михайло Чаплига вважає, що ми є свідками жорсткого протистояння між РФ та США, де кожна зі сторін має силу та вагу. Протистояння борців сумо, яким краще під ноги не траплятися. Україна, на жаль, попалася…

"З погляду розташування військ – картина проста. Росія вважає, що Україна перетворилася на територію НАТО. У країну, біля якої може розташовуватися зброя Альянсу, яка загрожує РФ. Виходить, є блок НАТО – країни, які під парасолькою США і є території, які співдружні з НАТО або прагнуть туди хоча б на словах – і де можуть розташовуватись сили та засоби (ті ж військові інфраструктурні об'єкти) Альянсу-США. І з погляду стратегії безпеки РФ – кордон із Україною перетворюється на кордон із НАТО. Це вже не кордон із Україною як із нейтральною, позаблоковою країною, а кордон із НАТО, який Росія вважає своїм опонентом. Відповідно, російське керівництво розміщує свої війська не просто на російсько-українському кордоні, а на кордоні з територією, яку розглядає як ворожу", – пояснює Михайло Чаплига.

За його словами, поки ми були нейтральними або грали в багатовекторність, Росія цього не робила. Але щойно українське керівництво заявило про курс в НАТО, та ще й вимагало назвати конкретні терміни вступу і навіть розмістити бази, озброєння Альянсу, включаючи ракети, на нашій землі, ми перейшли до категорії "території НАТО". Відповідно, кордон з Україною став розглядатися РФ як кордон із ворожим блоком.

Читайте також: Белый дом и Пентагон подтвердили подготовку Россией предлога для вторжения в Украину

"Зверну увагу, що Росія опублікувала дані щодо розміщення військ НАТО на ближніх з нею кордонах. І, по суті, розмістила на периметрі своїх кордонів відповідну кількість військ. Такий собі військовий баланс, – зазначає експерт. – Під час недавніх дискусій представники НАТО вказували, що розмістили війська на своїй території вздовж своїх кордонів. А тому РФ має відвести війська від кордонів із Україною, яка не є країною-членом Альянсу. На що Росія навела вищезгадані мною аргументи. Мовляв, вона розглядає сьогоднішню Україну як територію країн НАТО. І вживає відповідних дій для свого захисту. В результаті непродуманої політики української влади (і попередньої, і чинної) Україна фактично стала полем бою, де з'ясовують і з'ясовуватимуть свої відносини РФ – з одного боку, а зі США та Британією – з іншого".

Якщо говорити про власне вторгнення, то прямий захід російських військ в Україну та взяття під контроль Києва – малоймовірний, вважає Михайло Чаплига. Навіть з погляду фінансово-організаційних моментів, не кажучи вже про політичні…

"Отримання росіянами контролю над Харковом я оцінив би у 20%. А ось відкритий захід в ОРДЛО – відсотків 80, – прогнозує експерт. – При тому, що це все одно вважатиметься прямим вторгненням в Україну, що загрожує РФ масою проблем, включаючи нові санкції. Проте це цілком реально, якщо, наприклад, українська влада відмовиться імплементувати політичну частину Мінських угод. Тоді РФ може офіційно визнати так звані ДНР і ЛНР (подібні законопроекти вже реєструються в Держдумі). Після чого буде прохання "республік" про підтримку – і Росія введе туди свої війська вже відкрито".

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Share12Tweet7Share1ShareShare

Читайте также

Корпоративное такси в Польшу и Молдову — это комфорт, оперативность и надежность для бизнеса
Украина и мир

Корпоративное такси в Польшу и Молдову — это комфорт, оперативность и надежность для бизнеса

09.07.2025

В современном бизнесе время — не просто деньги, а стратегический ресурс. Особенно это актуально для компаний, которые активно взаимодействуют с...

Read moreDetails
Вакуум против вибрации: обзор интим-товаров

Вакуум против вибрации: обзор интим-товаров

24.06.2025
Когда можно начинать развивать у ребенка творческие способности

Когда можно начинать развивать у ребенка творческие способности

24.06.2025
Гомоцистеин — скрытая угроза для сердца и сосудов: когда нужно сдавать анализ

Гомоцистеин — скрытая угроза для сердца и сосудов: когда нужно сдавать анализ

19.06.2025
Next Post
В Великобритании против Facebook подан коллективный иск на 3,2 млрд долларов

В Великобритании против Facebook подан коллективный иск на 3,2 млрд долларов

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
guest
0 комментариев
Новые
Старые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

Опрос

Пошли бы вы на уступки русне из-за отсутствия света\тепла?
Результаты

Присоединяйся к нам!

Другие новости

Hyundai показала заряженный IONIQ 6 N: 641 л.с., 3,2 секунды до сотни и имитация звука ДВС

Hyundai показала заряженный IONIQ 6 N: 641 л.с., 3,2 секунды до сотни и имитация звука ДВС

12.07.2025
Intel выпала из десятки полупроводниковых компаний, ей поздно догонять гигантов ИИ, — CEO Лип-Бу Тан

Intel выпала из десятки полупроводниковых компаний, ей поздно догонять гигантов ИИ, — CEO Лип-Бу Тан

11.07.2025
Первый постер и дата выхода сериала «Газета» / The Paper — спинофа культового «Офиса» с Оскаром, но без Майкла Скотта

Первый постер и дата выхода сериала «Газета» / The Paper — спинофа культового «Офиса» с Оскаром, но без Майкла Скотта

11.07.2025
Партнеры AMD получили первые образцы Ryzen Zen 6, — украинский инсайдер рассказал технические детали

Партнеры AMD получили первые образцы Ryzen Zen 6, — украинский инсайдер рассказал технические детали

11.07.2025
Apple TV+ продлила Sci-Fi сериал «Киллербот» на второй сезон

Apple TV+ продлила Sci-Fi сериал «Киллербот» на второй сезон

11.07.2025

Мы в Twitter

Разделы сайта

  • Бизнес
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Украина и мир
  • Финансы
  • Экономика

Популярное

Meta создает ИИ-друзей — не дадут грустить, помнят детали и сами начнут разговор

Apple TV+ продлила Sci-Fi сериал «Киллербот» на второй сезон

Корпоративное такси в Польшу и Молдову — это комфорт, оперативность и надежность для бизнеса

MSI Vector 16 HX AI — ноутбук для тех, кто хочет всё и сразу

Партнеры AMD получили первые образцы Ryzen Zen 6, — украинский инсайдер рассказал технические детали

Intel выпала из десятки полупроводниковых компаний, ей поздно догонять гигантов ИИ, — CEO Лип-Бу Тан

Главное

Ученые печатают раковые опухоли на 3D-принтере, чтобы исследовать онкологию
Технологии

Ученые печатают раковые опухоли на 3D-принтере, чтобы исследовать онкологию

10.07.2025

Канадские исследователи из компании Tissue Tinker при университете Макгилла напечатали на 3D-принтере раковые опухоли в рамках исследования...

Илон Маск объявил о создании политической партии

Илон Маск объявил о создании политической партии

06.07.2025
Биотехнологическая компания BioSig потратит $1,1 млрд на токенизацию и создание золотой казны

Биотехнологическая компания BioSig потратит $1,1 млрд на токенизацию и создание золотой казны

09.07.2025
Grok наш слон: ИИ-чатбот xAI мощно громит россиян правдой об их вторжении в Украину

Grok наш слон: ИИ-чатбот xAI мощно громит россиян правдой об их вторжении в Украину

08.07.2025
Выживание в S.T.A.L.K.E.R. 2? В GSC намекают на более хардкорный режим

Выживание в S.T.A.L.K.E.R. 2? В GSC намекают на более хардкорный режим

09.07.2025
  • О проекте
  • Политика конфиденциальности
  • Реклама
Редакция: finoboz.net@gmail.com
Реклама: digestmediaholding@gmail.com

Использование любых материалов сайта разрешается при условии ссылки на Finoboz.net
Интернет-СМИ должны использовать открытую для поисковых систем гиперссылку. Ссылка должна размещаться в подзаголовке или в первом абзаце материала. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.

© 2016-2024 Финансовые новости. All Rights reserved

No Result
View All Result
  • Украина и мир
  • Бизнес
  • Экономика
  • Финансы
  • Криптовалюта
  • Политика
  • Технологии
  • Сервисы
    • Курсы валют
    • Налоговые инспекции

Использование любых материалов сайта разрешается при условии ссылки на Finoboz.net
Интернет-СМИ должны использовать открытую для поисковых систем гиперссылку. Ссылка должна размещаться в подзаголовке или в первом абзаце материала. Редакция может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.

© 2016-2024 Финансовые новости. All Rights reserved

wpDiscuz
0
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x
| Ответить