Глава Федерального проєкту з безпеки та боротьби з корупцією Віталій Бородін звернувся до Генеральної прокуратури Росії із запитом про визнання бренду «Санта-Клаус» «іноземним агентом». Про це повідомляє Telegram-канал Shot.
Причини звернення
Бородін стверджує, що Санта-Клаус є символом, який використовують іноземні компанії, зокрема Father Christmas Ltd. Цій компанії належать товарні знаки Santa Claus, Father Christmas і Cyber Santa. За словами Бородіна, вартість торгової марки оцінюють у $1,6 трлн, і через фінансування образу Санти в Росії намагаються вплинути на «традиційні російські цінності».
Заміна Діда Мороза
Доносник вважає, що популяризація Санта-Клауса, особливо в «недружніх» Росії країнах, спрямована на витіснення традиційного образу Діда Мороза. За його словами, це є частиною культурного впливу, що негативно впливає на російське суспільство.
Запит викликав широкий резонанс у соцмережах. Користувачі жартують про можливе оголошення Санти «загрозою для російської культури» та його «небажання отримувати ярлик іноземного агента».
Реакція
Представники головного російського Діда Мороза назвали нелогічною пропозицію визнати Санта-Клауса іноземним агентом. У пресслужбі Діда Мороза з Великого Устюга заявили для SHOT, що Санта-Клаус є представником іншої країни, тому не може бути іноземним агентом у Росії.
«Чому тоді Байдена також не визнати іноземним агентом?» — зауважили у казковій резиденції всеросійського Діда Мороза.
Як у нас викрали Святого Миколая
Видання vikna.tv нагадало, як у нас викрали Святого Миколая. Зазначається, що 30-ті роки запам’яталися в історії як час жорстоких політичних репресій у СРСР і боротьби з церквою. Релігійні святкування були під забороною, а традиції свят поступово витіснялися новими радянськими символами.
Лише в 1935–1936 роках радянська влада дозволила святкувати Новий рік, але без жодного натяку на релігійних персонажів чи символи. У 1935 році Павло Постишев, соратник Сталіна, висунув тезу про необхідність створення нових радянських традицій і символів для святкування Нового року.
У 1937 році пропагандисти представили новорічного персонажа — Діда Мороза, який став альтернативою християнському образу Святого Миколая. Цей "червоний дід" був радянською версією Санти, яка мала витіснити церковні традиції та вплив християнства.
Як виник Дід Мороз
Образ Діда Мороза походить із язичницьких вірувань. У міфології його зображали як суворого володаря зими, який приносив лютий холод, міг заморозити людей, худобу та знищити їхні запаси. Проте радянська пропаганда перетворила цього негативного персонажа на доброзичливого дідуся, який дарує подарунки.
Пропагандисти вдягнули його в червоний костюм, додали вату для бороди, намалювали червоний ніс і вручили мішок із цукерками, щоб він максимально нагадував християнського Миколая. Так «червоний дід» став частиною новорічної традиції, витіснивши з пам’яті людей Святого Миколая та його добрі християнські традиції.
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін заявив, що є людина, яка головніша за нього. Ця людина — Дід Мороз.
Раніше повідомлялося, що на Харківщині правоохоронці затримали підозрюваного, який продавав небезпечні наркотики через один з інтернет-магазинів. Як повідомили у пресслужбі регіональної поліції, чоловік діяв під псевдонімом «Дід Мороз» та розповсюджував через інтернет наркотик альфа-піролідинопентіофенон.