Можливість звільнення Криму військовим шляхом дедалі частіше обговорюється українськими політиками та експертами як само собою зрозуміле питання. Ба більше, багато експертів навіть стверджують, що в разі успішного наступу ЗСУ на російські позиції звільнити Крим буде набагато простіше, ніж Донбас із його посиленою лінією укріплень, — пише Віталій Портников для Крим.Реалії, інформує UAINFO.org.
У тому, що Крим став однією з найбільш реальних і легітимних цілей для Сил оборони України, російському президенту Володимиру Путіну, упевнений, слід звинувачувати виключно самого себе. Адже до 24 лютого 2022 року про звільнення Криму в Україні говорили виключно в мирному, дипломатичному контексті, в надії, що рано чи пізно Росія захоче повернутися до дотримання норм міжнародного права.
Та й для Заходу «сакральний» Крим був таким собі винятком із правил. Адже це був єдиний регіон у Європі з часів Другої Світової війни, який не просто був окупований, а й анексований. У всіх інших конфліктах ішлося про появу самопроголошених держав, про сепаратизм, але ніколи — про приєднання частини однієї держави до іншої.
Читайте також: Україна визволить Крим без бою – Резніков
Тому Україні наполегливо радили залишити Крим «за дужками» врегулювання відносин з Росією і зосередитися на Донбасі. Адже Донбас-то Росія не приєднувала і «визнавала» територіальну цілісність України — щоправда, без Криму.
Війна змінила все. Але не тільки війна, звісно. Ще й рішення про анексію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України. Крим перестав бути винятком. Чим сьогодні він відрізняється від інших анексованих Росією регіонів України? Ну або тих регіонів, які Росія мала намір анексувати і напевно анексувала б, якби не українські воїни.
Читайте також: Звільнення Криму: офіцер ЗСУ сказав, звідки легко "накрити" Кримський міст
Таким чином, винятків більше немає. Коли в західних медіа стверджують, що саме звільнення Криму призведе до ескалації війни, я ставлю собі запитання: а чим Севастополь, власне, відрізняється від ще не звільненого Донецька і вже звільненого Херсона? Невже досі не зрозуміло, що всі ці розмови про «сакральність» Криму — всього лише міфологічне виправдання необхідності отримати укріплений плацдарм для окупації українського півдня?
Тому що якщо щось дійсно сприймається президентом Володимиром Путіним і багатьма його співвітчизниками як сакральна територія, яку потрібно завоювати й утримати, то це зовсім не Крим. Точніше — аж ніяк не тільки Крим.
Схоже, це вся Україна.
Опубліковано з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101. Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube