
Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E підвищила ліміт експорту електроенергії для України та Молдови на 100 МВт — до 650 МВт. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у Facebook.
Він нагадав, що, попереднє обмеження в 550 МВт діяло з березня 2024 року. А тепер, за його словами, збільшення квоти дозволить ефективніше балансувати енергосистему, уникати обмежень генерації та отримувати додатковий дохід від зовнішньої торгівлі.
Читайте такожАбсолютна державна монополія. 10 найприбутковіших енергокомпаній України
Україна здійснює експорт електроенергії до всіх сусідніх країн ЄС — Словаччини, Румунії, Угорщини, Польщі та Молдови. Навесні традиційно спостерігається зростання експорту і скорочення імпорту.
У березні 2025 року Україна збільшила імпорт електроенергії на 11% до 272,3 тис. МВт·год, а експорт — у 2,3 раза, до 76,3 тис. МВт·год. За підсумками першого кварталу 2024 року імпорт зріс у 5,5 раза, а експорт знизився на 5% у річному вимірі.
Читайте такожПотрібна подальша інтеграція. Чи врятує Україну додаткова можливість імпорту електроенергії
- Пропускна спроможність міждержавних перетинів між Україною та Євросоюзом на імпорт із грудня 2023 року становить 1700 МВт. У травні 2024 року після п'яти масованих російських ударів по енергетиці Україна вийшла на фізичний максимум в імпорті електроенергії.
- З 1 грудня оператори систем передачі електроенергії країн континентальної Європи збільшили експортну потужність до України та Молдови на 400 МВт – до 2100 МВт.