Торгівля на платформі електронних торгів в дистанційному режимі передбачає зацікавленість системи в благонадійності продавців, тому важливо чітко дотримуватися певних правил. При цьому зовсім неважливо, чим саме продавець збирається торгувати – загальні положення мають незначні відмінності. Тут, наприклад, можна подивитися, як правильно продавати на електронних торгах деревину.
Що таке електронні торги
Насамперед потрібно з’ясувати, що таке електронні торги, та як працює ця система. Платформа електронних торгів передбачає можливість придбання будь-якого товару у реальних продавців у мережі. Функціональна складова системи максимально убезпечує учасників торгів від корупційних схем, шахрайських дій із товарами, а також появи у продажу товарів неналежної якості.
Система побудована таким чином, що покупці можуть робити ставки на аукціонах та висувати продавцям зустрічні пропозиції щодо купівлі певної кількості товару чи його ціни. Продавець може прийняти або відхилити пропозицію при проведенні торгів, а також змінити склад лоту, зменшивши або збільшивши його відповідно до правил аукціону.
Аукціон проходить знеособлено – ні одного імені чи інших даних покупців не відкривається до його закінчення. Так процес торгівлі виключає договір та корупцію. Продавець також не може взаємодіяти з покупцями та змінювати вартість товару.
Хто може стати продавцем на електронних торгах
До продавця не висувається занадто жорстких вимог, взагалі, продавцем може стати будь-хто, хто має товар на продаж.
- Виробники різних товарів будь-якої сфери споживання незалежно від розміру виробництва.
- Сировинні компанії.
- Посередники, що працюють з великим гуртом та перепродують товари меньшими лотами.
- Приватні продавці, що мають певний обсяг продукції.
Якщо виробник або звичайна людина має, що запропонувати покупцю, вона може стати продавцем в системі електронних торгів. Це може бути навіть посередник, що придбав товар у іншому місці, а продає на електронних торгах. Головне – щоб продавець повністю відповідав законодавчим вимогам системи – був зареєстрований належним чином (наприклад, через Українську універсальну біржу), надав усі необхідні документи, що підтверджують законність його торговельної діяльності, а також підтвердив якість товару. Для підтвердження якості система передбачає отримання кваліфікації на товар. Тільки після цього продавець може розміщувати товар на платформі, і покупець буде впевнений, що якість товару повністю відповідає тому опису, який продавець вказав під час виставлення лота на аукціоні.
Після проходження всіх необхідних перевірок відповідно до вимог законодавства, що регулює роботу системи, продавець буде занесений до загального реєстру залежно від категорії запропонованого ним товару https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/komercijni-torgi/ . Під час проведення торгів продавець має дотримуватися загальних вимог до торгівлі та діяти згідно з законодавством.