У Південно-Африканській Республіці відзначили, що їм доведеться виконати ордер Міжнародного кримінального суду і заарештувати Путіна, якщо він приїде в країну.
Влада Південної Африки попросила російського диктатора Володимира Путіна не приїжджати на саміт BRICS, який запланований в Йоганнесбурзі на серпень, а взяти участь в ньому по відеозв'язку, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Як пише Sunday Times із посиланням на південноафриканських чиновників, ПАР доведеться виконати ордер Міжнародного кримінального суду і заарештувати Путіна, якщо він приїде в країну.
"У нас немає варіанту не заарештовувати Путіна. Якщо він сюди приїде, нам доведеться його заарештувати", — сказав чиновник.
Видання зазначає, що минулого тижня президент ПАР Сиріл Рамапоса створив спеціальний урядовий комітет на чолі з віце-президентом країни, який повинен вивчити можливі варіанти у зв'язку з видачею ордера на арешт Путіна. За словами джерела Sunday Times, комітету не вдасться знайти інших варіантів, окрім як участі Путіна в саміті BRICS по відеозв'язку.
Читайте також: Візиту не буде: Путін не ризикнув приїхати на запуск АЕС в Туреччині
"Єдиний варіант, який у нас є — це підключитися через Teams або Zoom із Москви", — сказав урядовець.
Зараз ПАР веде переговори про це з російським керівництвом.
Sunday Times пише, що Південно-Африканська Республіка відмовилася підтримати санкції проти Росії або засудити її агресію в Україні. Однак видача Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт Путіна за звинуваченням у насильницькій депортації українських дітей з окупованої Росією території, поставила правлячу партію ПАР у незручне становище.
Південно-Африканська Республіка входить до числа країн, що підписали Римський статут, який зобов'язує її виконувати рішення МКС. Після видачі ордера ПАР звернулася за юридичними консультаціями з приводу своїх зобов'язань заарештувати Путіна.
Читайте також: Розраховував на Нобелівську премію миру: Путіна нервує ордер на його арешт, він намагатиметься його позбутися, – Фейгін
Нагадаємо, раніше російського президента Володимира Путіна запросили взяти участь у саміт глав п'яти країн з економікою, що розвивається, — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки (BRICS). А у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна за підозрою у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Це означає, що 123 держави світу, у тому числі ПАР, повинні заарештувати Путіна після прибуття на їх територію.
Минулого тижня президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що очолювана ним правляча партія Африканський національний конгрес ухвалила рішення про вихід країни з Міжнародного кримінального суду. Проте вже незабаром адміністрація президента ПАР оголосила, що лідер країни "зробив помилку" у заяві з приводу МКС. Там запевнили, що Рамафоса неправильно висловився, і що насправді країна не планує виходити з МКС і відмовлятися від зобов'язань, які має виконувати згідно з "Римським статутом".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube