Повномасштабна війна Росії проти України може тривати ще довго, припустив начальник Генерального штабу Збройних сил Чехії Карел Ржека. Він вважає, що Москва діятиме менш передбачувано і становитиме серйознішу загрозу для Заходу навіть після того, як війна в Україні закінчиться.
Таку думку він висловив, виступаючи у військовому штабі, передає Reuters. Ржека закликав союзників продовжувати допомагати Києву та зазначив: у Чехії ще є техніка й озброєння, які можна передати ЗСУ, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Начальник чеського ГШ сказав, що його не розчаровують темпи українського контрнаступу.
"Ось як виглядає військовий наступ. Це не схоже на фільм про Другу світову війну. Це вимагає часу", – пояснив 48-річний генерал-лейтенант.
Він закликав Захід готуватися до тривалої війни в Україні, тому що, на думку військового, зараз "жодна зі сторін не здатна досягти своїх кінцевих заявлених цілей найближчим часом".
Читайте також: По суті, це новий етап у війні: Машовець прокоментував удари ЗСУ по засобах ВМС та портовій інфраструктурі окупантів у Корабельній бухті Севастополя
"Це не триватиме кілька тижнів. Можливо, це триватиме довго. І важливо, щоб ми продовжували підтримувати українців протягом тривалого часу", – наголосив він.
Чехія вже надала Силам оборони боєприпаси, танки, бронетехніку, ракетні установки та гаубиці. Ржека заявив, що його країна все ще має на складах зброю, якою вона могла б допомогти ЗСУ.
"Ми надали дуже багато, враховуючи наші розміри і те, що в нас є у Збройних силах… У нас ще є дещо, зокрема важке обладнання", – сказав військовий, але відмовився уточнювати, що ще може бути передано Києву.
Читайте також: Україна "Нептунами" знищила ППО в Євпаторії вартістю 1,2 млрд доларів, – джерела
Начальник чеського Генштабу зазначив: повномасштабне вторгнення РФ в Україну продемонструвало, "що ми трохи проспали". Не лише Чехія, а й колективний західний альянс приділяли обороні недостатньо уваги й ресурсів.
"Загалом, я думаю, що до східного флангу зараз прислухаються трохи більше. Багато речей, які тепер сприймаються всерйоз, раніше озвучувалися країнами Балтії та Польщею, але ніхто не слухав", – додав Ржека.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube