Вченим вдалося виявити у вмираючому мозку сплеск активності, який відбувався у тій його частині, яка відповідає за сновидіння, зорові галюцинації при епілепсії та змінені стани свідомості. Вони вважають, що це може пояснити видіння людей, які перебували на межі життя та смерті.
Результати дослідження оприлюднені у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Під час свого дослідження, вони спостерігали за чотирма людьми, які перебували в комі, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Команда досліджувала пацієнтів, підключивши їх до моніторингу електричної активності мозку. Саме так було виявлено сплеск активності, пов'язаної зі свідомістю, який відбувався відбувається у вмираючому мозку.
Науковці вважають, що їхні висновки можуть пояснити розповіді тих, хто був на межі смерті та розповідав про бачене біле світло, давно втрачених близьких і голоси.
Для експерименту, щоправда, науковцям довелося буквально вбити своїх пацієнтів. Всі четверо людей перебували в комі досить тривалий час і не реагували на жодні зовнішні подразники. Тож, коли було остаточно вирішено, що вони не підлягають медичній допомозі і ніколи більше не повернуться до життя, науковці отримали дозволи їхніх родичів та відключили їх від апаратів життєзабезпечення.
Читайте також: Вчені несподівано виявили, що мозок бреше про те, що бачать очі: як це відбувається
В той момент, коли пацієнтів відключили від апарату штучної вентиляції легенів, що підтримував їхнє життя, у двох пацієнтів спостерігалося збільшення частоти серцевих скорочень, а також сплеск гамма-хвильової активності, яка вважається найшвидшою в мозку і пов'язана зі свідомістю.
Дослідження стало продовженням аналогічних експериментів, які майже десять років тому були проведені на тваринах.
Вчені зазначають, що при втраті кисню після зупинки серця схожі ознаки гамма-активності були зафіксовані у вмираючому мозку як тварин, так і людей.
Читайте також: Неврологи поділилися рецептами від головного болю
Попри те, що результати експериментів є дуже цікавими, вчені наразі закликають не робити з них сенсацію, оскільки розмір вибірки був невеликим.
Також вони зазначають, що можуть лише припускати, що саме пережили пацієнти, оскільки вони не вижили.
Більш масштабні дослідження можуть надати необхідні дані, щоб визначити, чи є ці сплески гамма-активності свідченням прихованої свідомості навіть перед смертю.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube