Пускові установки теж зношуються і вимагають капітального ремонту.
Військовий експерт, полковник Олег Жданов заявив, що Росія на цей час може випустити по Україні за один раз не більше 60-70 ракет, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"У найкращі часи для російської армії ракетний удар по нас міг становити близько 110 або 114 ракет, випущених в одному ракетному ударі. Це стеля, на яку була здатна Росія в листопаді-грудні минулого року. Сьогодні масований ракетний удар Російської Федерації може складатися максимально з 60-70 ракет, не більше. Тому 300-400 ракет ніколи не полетить в нашу сторону", — пояснив Жданов.
Читайте також: "Генератор не продавайте": РФ може готувати масовані удари восени для блекауту в Україні
За його словами, Росія може в місяць створити до 50 ракет. Є також якась кількість ракет, яка залишилася в недоторканному запасі.
"У них там кілька сотень ракет для того, щоб завдати масованого ракетного удару, але вони ж його не завдають. Є ще одна складова — пускові установки. Пускова установка теж має ліміт пусків цих ракет. Вона не може вічно працювати й випустити тисячу ракет. Вона може випустити кілька десятків, максимум 100-150 ракет. Потім її треба відправляти на капітальний ремонт", — розповів експерт.
За його словами, саме з цієї причини Росія найчастіше використовує систему С-300 — Радянський Союз виготовив дуже багато цих комплексів і ракет до них. Тому при необхідності РФ просто знімає їх з позицій на своїй території та відправляє на фронт. За останніми відкритими даними, їх було у Росії 515 штук.
Читайте також: У Повітряних силах розповіли про суттєву перевагу отриманих Україною ЗРК Patriot
Жданов додав, що у агресора є ще близько 400 балістичних ракет "Іскандер". Однак в потрібних пускових установках дуже лімітована кількість можливих використань. Зі зберігання їх зняти теж неможливо, оскільки їх там просто немає — це новий комплекс, який прямо з заводу йшов у війська.
"Дивізіон "Іскандерів" з Калінінграда не знімеш, тому що тоді Європа почне сміятися над Росією. Тому те, що вони туди завезли, там і знаходиться і звідти їх не знімеш, інакше зникне загроза НАТО і Європі. Чим шантажувати тоді? Ракетний дивізіон з фінського кордону теж не знімеш, тим більше, що Фінляндія стала країною НАТО. А ті пускові, які були на європейському театрі військових дій мають обмежений ліміт за кількістю пуску ракет, як і самих снарядів", — підсумував полковник.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube