Необхідні документи при оформленні дарування земельної ділянки

0
603

Під даруванням (дарственная на землю) слід розуміти безоплатну передачу майна однієї особи в приватну власність іншій. У сучасному світі, такий подарунок як земельна ділянка — це досить пристойний подарунок, оформлення якого вимагає належної уваги. А для того, щоб при відчуженні власності шляхом оформлення дарчої не виникло зайвих проблем, слід знати, як саме проходить оформлення процесу дарування, в яку суму вам обійдеться оформлення і які документи при цьому необхідні.

Для того щоб оформити дарчу на земельну ділянку слід укласти спеціальний договір дарування і запевнити його нотаріально. При цьому слід знати такий нюанс як то, що укладати такий договір можна не в будь-якій нотаріальній конторі, а саме в тій, яка територіально ставитися до місцезнаходження об’єкта дарування або ж за місцем реєстрації того, хто дарує або того, кому дарують.

Для того щоб оформити дарчу на земельну ділянку, нотаріусу необхідно подати такі документи:

• державний акт, який засвідчить ваше право власності на дану земельну ділянку;

• довідка про наявність або ж відсутність обмежень;

• виписка з технічного документа про грошову оцінку земельної ділянки;

• на прохання нотаріуса може знадобитися і опис земельної ділянки;

• довідка, яка свідчить про наявність чи відсутність споруд на даній земельній ділянці;

• довідка, про те, що у вас немає боргу зі сплати земельного податку.

У тому випадку, коли дарувальник, не бажає самостійно займатися збором всіх необхідних документів, він може доручити це іншій особі. В такому випадку слід нотаріально оформити Довіреність, яка дає право уповноваженій особі замовляти або одержувати необхідні для оформлення відчуження ділянки документи. Що стосується витрат на оформлення договору дарування, то вони складаються із загальної вартості нотаріальних послуг плюс один відсоток державного мита, яка також сплачуватися нотаріуса. До того ж, оскільки подарований земельну ділянку вважається доходом (згідно із законодавством України), то той, кому даріться ділянку зобов’язаний задекларувати його в податковій інспекції. В результаті, потрібно буде заплатити п’ять відсотків від суми, в яку був оцінений земельну ділянку, повідомляє сайт http://www.notarius-kyiv.com.ua/notarius-darstvennaya/. П’ять відсотків — це законодавчо зафіксований податок на прибуток.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here